Chirurgická ocel šperky

Chirurgická ocel šperky

Mezi šperky vstupuje nový materiál, jako je právě chirurgická ocel. Doba kdy jse lidé rozhodovali pouze mezi zlatem a stříbrem je pryč. Chirurgická ocel si získává stále větší oblibu nezadržitelným tempem a tvoří tak velkou  část všech prodaných šperků. Tento materiál nabízí velmi dobře vlastnosti k výrobě šperků. Mezi hlavní předností těchto šperků lze zařadit dlouhou životnost, lehkost, pevnost, odolnost a zachovávání si stálého vzhledu, barevnou stálost a velmi jednoduchou údržbu šperků.

Mezi oblíbené šperky z chirurgické oceli se jistě řadí přívěsky z oceli a ocelové přívěsky

Chirurgická ocel šperky – výrazně levnější než zlato a stříbro ale oproti stříbru pro který je chirurgická ocel největší konkurent, ocel nekoroduje a je pevnější. Navíc se pro šperky z chirurgické oceli rozhodnou lidé, kteří nemohou přijít do kontaktu s kovy jako zlato či stříbro. Ocel si získala oblibu zprvu u mladých lidí, ale postupem času si získává oblibu u všech věkových kategorií. Někdo tento kov nazývá materiálem 21.století.
Chirurgická ocel má mnoho označení ale ve šperkařství se používá ocel s označením 316L. Nevyvolává žádné alergické reakce a jak jsme řekli už dříve. Mnoho šperků z chirurgické oceli je navíc elektrolyticky upravených, kdy se naruší tenká vrstva šperků. Konečný vzhled šperků z chirurgické oceli je tak extrémně hladký jako zrcadlo a zcela bez povrchových nerovností.

Ukázku pár produktů si můžete objednat i na eshopu se šperky z chirurgické oceli.
šperky z oceli.

Leave a Reply